Categories
Muusika

Rokk muusika

Rokk-muusika on laialt tuntud muusika laialt levinud liik, mis algas Ameerika Ühendriikides 1940. aastate lõpus ja 1950. aastate keskel “grudge” moodi ning kujunes 1960. aastate keskpaigas ja hiljem mitmesuguste stiilide ulatuseks, eriti Ameerika Ühendriikides ja Ühendkuningriik.

Sellel on oma vundament 1940ndatel ja 1950ndatel, stiil, mis tõmbus intensiivselt sisse bluusi, kadentsi ja bluusi klassist ning kodusest muusikast.

Ka põnev muusika sai kindlalt alguse erinevatest klassifikatsioonidest, näiteks elektribluusist ja ühiskonnast, ning džässi, traditsiooniliste ja muude meloodiliste stiilide sulandatud mõjudest.

Muusikaliselt on rock fikseerinud elektrikitarril, reeglina kivi kogunemisel koos elektriliste basside, trummide ja vähemalt ühe vokalistiga.

Üldiselt on rock tuunipõhine muusika, kasutades 4/4 ajastamise skeemi, kasutades lõiguteemalist ülesehitust, kuid klass on saanud hämmastavalt erinevaks.

Nagu populaarmuusika, rõhutavad värsid regulaarselt sentimentaalset armastust, kuid käsitlevad lisaks laias valikus erinevaid teemasid, mis on enamasti sotsiaalsed või poliitilised.

Rokk muusika on lisaks epitomiteeritud ja täiendatud kui sotsiaalsete ja sotsiaalsete arengute vedur, mis on ajendanud olulisi subkultuure, meenutades Suurbritannia moodi ja rokkarit ning hipsterite kontrakultuuri, mis levis USAst San Franciscos 1960. aastatel.

Nii tõid 1970. aastate punkkultuur esile gooti, ​​punk ja emotsionaalsed subkultuurid.

Eriarvamuse ühiskonnakokkuleppe omandamise kaudu on põnev muusika olnud seotud poliitilise aktivismiga nagu ka sotsiaalse mentaliteedi muutused rassi, seksi ja ravimite tarvitamiseks ning seda peetakse sageli noorte mässuliste deklaratsiooniks täiskasvanute kommertsialiseerimise ja kongrukatsiooni vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga