Categories
Muusika

Heavy Metal

Alates 1960. aastate lõpust hakati väljendit “oluline metall” kasutama mõne kõvasti rokki, mida mängiti oluliselt suurema mahu ja jõuga, esmalt kirjeldajana ja 1970. aastate keskpaiga nimisõnana.

Seda mõistet kasutati muusikas esmakordselt Steppenwolfi filmis “Destined to Be Wild” (1967) ja seda hakati seostama pioneerirühmadega nagu San Francisco “Blue Cheer”, Clevelandi James Gang ja Michigan “Grand Funk Railroad”.

1970. aastaks olid kolm peamist Briti gruppi üles ehitanud kaubamärgi helid ja stiilid, mis aitaksid alamrühma kujundada.

Ajendatud Zeppelin lisas oma riffiga laetud bluusrokile kujutlusvõime komponendid, Deep Purple omandas nende dünaamilisest kivietapist muusikalised ja keskaegsed huvid ning Black Sabbath esitas gooti ja modulaarse kooskõla aspektid, aidates kaasa „tumedama” heli edastamisele.

Need bändid haarasid 1970ndate lõpupoole oluliste metalligruppide “teine ​​ajastu”, sealhulgas: Judas Priest, UFO, Motörhead ja Vikerkaar Suurbritanniast; Kiss, Ted Nugent ja Blue Öysteri kultus USA-st;

Kiir Kanadast ja Skorpionid Saksamaalt, kõik tähistavad alamgeneri üldist laienemist.

Vaatamata sellele, et üksikute mängude graafikus puudus mäng ja peaaegu puudus, valmistati 1970. aastate lõpust valdava metalliga muljetavaldav järeltulija, eriti Põhja-Ameerika ja Euroopa noormeelsete keskmiste töötajate seas.

Varjutav foto ansamblist Iron Maiden pärit kitarrist koosneva publiku ees Iron Maiden, üks fookusgruppe Briti väärismetalli uues sissevoolus, tegutsedes Barcelonas 2006. aastal.

Ehkki paljud üles ehitatud rühmitused tegid pidevalt esinemist ja plaate, kannatasid märkimisväärsed metallid pausi isegi punkide arenguga 1970. aastate keskel.

Mingi osa vastusest nägi selliste rühmituste kuulsust, nagu Motörhead, kes oli saanud punk mõistlikkuse, ja Judas Priest, kes tegi maha võetud heli, evakueerides suures osas ülejäänud bluusimuusika komponendid nende 1978. aasta kogust Värvitud klass.

Muidugi oli see vastandatud punkarile ja 1970ndate lõpus tunti seda Briti olulise metalli (NWOBHM) uue sissevooluna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga