Categories
Muu

Kuidas tagada ehituskvaliteet oma maja ehitamisel?

Lihtne vastus: kasuta omanikujärelevalve teenust

Olles ise just läbi teinud pika 3-aastase protsessi enda maja ehitamisel, siis minu peamine soovitus on leida väga hea tuttav või teenuse pakkuja, kes on ehitusekspert või pakub järelevalve teenust.

Mina olen erialalt muusik ja ehituse koha pealt olen suht-koht siidikäpp. Jah, ma saan lihtsamate töödega ilusti hakkama, aga kui asi jõuab päris maja ehitamiseni, olen üsna kasutu.

Kui ehitaja mulle midagi välja pakub või pähe määrib, siis ei oska ma muud teha kui kaasa noogutada.

Mis see teenus maksab?

Palju. Minul õnneks oli sõber, kes tegi mulle sõbrahinda. Kui sul õnnestub ka leida mõni sõber, kes on ehituses VÄGA pädev, siis proovige temaga kokkuleppele jõuda.

Kui ei, siis tuleb see teenus kusagilt sisse osta. Tavapärane hind on ca 1000 eurot kuus + käibemaks. See tundub ulmeline summa, aga üldjuhul kestab maja ehitus 8-10 kuud, mis tähendab, et järelevalvuri kulu on kuskil 8 kuni 10 tuhat eurot.

See ei ole väike raha, aga kui tahta, et maja püsiks järgmised 30-50 aastat ja et ei tekiks miskeid jamasid, siis see nö kindlustus on seda raha kindlasti väärt.

Teine mure koht halvasti ehitamisel võib olla, et kui hakkate oma maja tulevikus müüma. Maja müügi korral, kui hiljem tulevad miskit ehituspraagid välja, on ostjatel õigus tehing tagasi pöörata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga