Categories
Muu

Hindamisakt – kui täpse väärtuse see mulle annab?

Kodu ostmiseks või müümiseks kulunud aja jooksul võite kuulda veidraid ja mõistatuslikult äratuntavaid termineid.

Üks nendest mõistetest on “eksperthinnang”. See on koostatud aruanne, milles hinnatakse teie poolt ostetava või müüdava kinnisvara praegust ausat hinnangut.

Millist teavet sisaldab eksperthinnang?

Hindamisaktis leitud väärtust kontrollivad mõned muutujad: Tsooni võrdlusomaduste hilinenud tehingud Vara praegune seis Piirkond ja selle mõju tuleviku väärtusele.

Need mõisted on piisavalt kahtlased, et mõnel ostjal ja edasimüüjal oleks sellest raske aru saada. Hiline müük Hindaja auditeerib viimase paari nädala või kuu jooksul müüdud lähedal asuvate kinnistute andmeid, et leida kolm või neli, mis on võrreldavad suuruse, stiili ja kujunduse osas. Nende kodude müügikulud aitavad otsustada hinnatava maja kalkulatsiooni üle.

Paljud ostjad ja edasimüüjad peavad mõistma, kuidas hiljaaegu samaväärsed kodud müüdi ja mida iseloomustatakse kui “sarnase territooriumi sees”. Piirid nihkuvad suurlinna kodudes ja maalähedases võrgus asuvate kodude vahel.

Suuremas linnas võiks hindaja leida võrdlevad kodud, mis müüsid viimase kuu jooksul ja ühe miili kaugusel kodust, mida on võimalik osta.

Tagasihoidlikus kogukonnas või maalähedases võrgus võib hindajal olla vaja mõelda tehingutele pikema aja jooksul või laiendada piiri, et ümbritseda kogu linn või mõni miil.

Vara hetkeolukord

Hindaja peab hindama pakutava vara hetkeseisu, et otsustada selle väärtus. Kõnealune isik uurib kodu kõik heaolu ja turvalisusega seotud probleemid. Kõik rikkumised või ohud märgitakse viimases aruandes. Need võivad sisaldada vana juhtmestikku, treppide puudumist ja arvukalt erinevaid tingimusi.

Veelgi enam, hindaja hindab kodu üldist ülesehitust. Kas see on samaväärne teistega selles piirkonnas või asub nende kohal või all?

Ehtsat värskendamist vajava kodu hindamishinnang on madalam kui selle, mis on hiljaaegu ümber kujundatud. Naabruskond Uurimist mõjutab lisaks ka ümbritsev naabruskond.

Hindaja peab otsustama piirkonna praeguse seisukorra ja selle, kuhu see hiljem kulgeb. Näiteks on mõnes teises või erandlikus piirkonnas asuva kodu väärtus tänapäeval suurem, kuna hiljem loodetakse seda juurde juurde ehitada. Ja jällegi, kuivendatud välimusega naabruses asuval kodul, mis väheneb arengu asemel, pole samasugust hindamispotentsiaali.

Hinnangu saamine Rahateenija peab nõudma volitatud hindaja läbivaatust. Kõik hindajad on koduhindamise juhendiga piiratud, et anda eelarvamusteta ja asjatundlik hinnang. Müüja ja ostja ei saa selle protseduuri lõiguga tegeleda. Rahateenija otsustab sel hetkel ettemakse summa sõltuvalt kas ärikuludest või eksamihinnangust, olenevalt sellest, kumb on madalam.

Juhul, kui hinnatud summa ei ole täpselt küsitav väärtus, võib ilmneda kolm asja:

-Müüja vähendab hindamise kooskõlastamise kulusid.
-Ostja kannab vahe maksmiseks lõpplauale raha.
-Ostja jätab kodu ostmata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga